piątek, 25 września 2015

Radbor Władysławowic "Słów kilka"


"Słów kilka" to króciutki zbiór wierszy oraz esejów wydanych z profesjonalnie wykonaną szatą graficzną. Bardzo ciekawe artykuły przedstawiające prywatną wizję rodzimowierstwa Radbora Władysławowica, a także tematy historyczne adresowane bez cienia wątpliwości do wyżej wykształconych odbiorców. Świadczy o tym staranny dobór słownictwa, duża wiedza z zakresu historii, mądre przemyślenia i lekko filozoficzny język naprowadzający czytelnika na właściwą drogę. 

W wielu sprawach zgadzam się z autorem. Podoba mi się forma przekazu, a także profesjonalizm z jakim wydał to krótkie dzieło (tak, jestem chory na estetykę! Nie będę się tego wyrzekał). Najbardziej zaintrygowała mnie kwestia złotego tronu Karola Wielkiego oraz rozsądne przekonania nad terytorializmem. 

Wiele prawić nie będę. Przeczytajcie to koniecznie. Spośród wszystkich prac opisujących rodzimowierstwo ten albumik osobiście zaliczam do pierwszej piątki. 

2 komentarze:

  1. Bardzo ładna ta książka. Ma ilustracje? :3

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej zdjęcia takie jak na starych kasetach wydawanych przez No Color Records, czyli na czarnym tle. Ale w lepszej rozdzielczości i rozmiarze. :)

    OdpowiedzUsuń