poniedziałek, 26 maja 2014

Israel Regardie "Sztuka tworzenia talizmanów"Kolejną pracą na raptem godzinkę jest książka Israela Regardie pt. "Sztuka tworzenia talizmanów". Miło się czyta, bo tworzenie sygili jest w niej opisane w najprostszy z możliwych sposobów. Z kolei zamieszczenie wszystkich tabeli i schematów na końcu książki ułatwi zadanie każdej osobie na poważnie zainteresowanej tworzeniem talizmanów w tym stylu.

Oczywiście preferuję prostsze rozwiązania, i za nic w świecie nie próbowałbym pomysłów Regardiego. Niemniej muszę przyznać, że sekrety opisane przez niego już kiedyś wpadły w rękę, tak, że dziś czytając tę książkę mogłem sobie zrobić udaną powtórkę z zagadnienia. Pewnie jeszcze o głównym źródle wspomnę na "Agōgē Ræderze". 

Tematy urocze, ale miejscami przypominające praktykę newagerów i eklektyków. Lepiej jednak talizmany nabyć porządne niż je z czegoś wycinać. Same porady też są lekko przesadzone. Magia dla adeptów cierpliwych i na prawdę zaangażowanych w kunszt ... Czasem jednak warto być osobą praktyczną i postawić na zupełnie inną szkołę. 

Podobały mi się porady dotyczące żywiołu wody i jej właściwości. Miałem wrażenie, że Regardie przygotował mi gotowy przepis na talizman. Może go robić nie będę, ale pewne celne uwagi włączę do kanonu swoich prywatnych przemyśleń. 

A już symbole geomantyczne takie jak "Fortuna Major" czy "Caput Draconis" otwierają bramy do domu Gryfonów...

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz